JEST NAS: 57314 75 online | Dyskusji: 1118 | Miasta: 1331 | Grupy: 1620

test

Kubica wicemistrzem?

Poniedziałek, 14 października 2013
Francuz, Sebastien Ogier wygrał Rajd Francji, 11. eliminację rajdowych mistrzostw świata. W klasie WRC-2 bezapelacyjnie najlepszy okazał się Robert Kubica, który zmiażdżył konkurencję, a zawody ukończył z ogromną przewagą nad 2. Elfynem Evansem.

Krakowianin został też liderem w klasyfikacji ogólnej WRC-2 z dużą szansą na tytuł mistrzowski. Fantastyczna dyspozycja pozwoliła wyprzedzić w klasyfikacji ogólnej WRC-2 Abdulaziza Al-Kuwariego i odzyskać pozycję lidera cyklu. Polak w tegorocznym sezonie ma jeszcze w planie start w Hiszpanii (25-27 października). Jeżeli zajdzie taka potrzeba, być może pojedzie także w kończącym sezon Rajdzie Anglii (15-17 listopada). Regulamin mistrzostw świata stanowi, że do końcowej punktacji zalicza się 6 najlepszych wyników z pierwszych 7 startów. W klasyfikacji generalnej Rajdu Francji Robert Kubica zajął dziewiąte miejsce. - Udany rajd bez problemów, to były bardzo produktywne dni, bo nigdy nie jeździłem w deszczu na takich oponach. Dzisiaj i wczoraj panowały zmienne warunki, ale to dobrze, bo udało się zebrać dużo doświadczeń - podsumował Rajd Francji polski kierowca. W bardzo smutnych okolicznościach swoją piękną karierę w rajdach zakończył 9-krotny mistrz – Sebastien Loeb. Francuz dachował do bardzo głębokiego rowu po uślizgu na zakręcie i w smutny sposób zakończył piękną karierę./ ONET.PL

źródło: PANORAMA MAGAZINE